Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Uzucapiune casa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Uzucapiune casa

Buna seara. Daca devin proprietar pe terenul de sub casa, prin uzucapiune pot deveni proprietar si pe casa? Tata e decedat de 22 ani, mai am 3 frati casatoriti la casele lor.stau doar cu mama in casa.pe numele ei se va cere actiunea se uzucapiune sau pe al meu? Daca va fi pe numele ei, va trebui sa imi semneze fratii mei pt renuntare? Va mulțumesc frumos
Juridic proprietarul terenului devine proprietarul construcției.
Ca sa ajungeți însă la această soluție juridică aveti nevoie de avocat care sa aiba o foarte mare măiestrie juridica.
Este prea mult de explicat ca sa înțelegeți dar avocatul va putea in 30 de minute sa va lămurească cat de cat.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat