avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 589 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis suspendat pe 1 an
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis suspendat pe 1 an

Daca am avut dreptul interzis pe un an de a conduce si am fost prins la volan ce se poate intampla in instanta?
Ultima modificare: Miercuri, 29 Ianuarie 2020
Bydy, utilizator
Cel mai recent răspuns: MarkKase777 , utilizator 21:30, 29 Ianuarie 2020
Incercati sa detaliati.
Aveti șanse destul de mari,sa mergeți la pușcărie.In mod sigur a-ti avut o condamnare cu suspendare.Va recomand un avocat.

Bydy a scris:

Daca am avut dreptul interzis pe un an de a conduce si am fost prins la volan ce se poate intampla in instanta?

Ultima modificare: Miercuri, 29 Ianuarie 2020
MarkKase777, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conducere sub influenta alcoolului/ conducere cu permisul suspendat - sanse sa nu ajung la inchisoare? babyshark20 babyshark20 Salutare, nu stiu daca e cineva patit dar merita sa intreb> sa va explic ... am fost prins la volan baut 0,17 alcolemie si mi sa luat permisul pt 3 luni. tot ... (vezi toată discuția)
Alcool la volan AndreiBota AndreiBota Buna ziua in data de 19.02.2016 am fostt prins baut la volan 0,44 in aer si 1 la mie in sange o singura proba. Va rog sa imi raspundeti ce mi se poate ... (vezi toată discuția)
Conducere fără permis Planetară Planetară O seara buna! Dacă in 2017 am fost prins fără carnet la volan, și cu alcoolemie destul de mare, mi au Făcut dosar penal,dar nu am avut alte detalii, pana ... (vezi toată discuția)