Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Daramare garaj de catre primarie
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Daramare garaj de catre primarie

Buna seara! Am fost notificat recent de catre primarie printr-un termen de 20 de zile in care sa-mi daram garajul construit pe teren public, legal. Mentionez ca garajul a fost construit acum 18 ani legal cu autorizatie de constructie, iar in contractul cu primaria a fost specificat ca este o constructie provizorie, iar in cazul restructurarii urbane terenul va trebui eliberat. Mai pot actiona in instanta cu ceva aceasta notificare? Exista vreo sansa de prelungire a termenului avand in vedere anul acesta sunt alegerile locale? Multumesc mult.
Atat timp cat de la bun inceput ati acceptat constructia garajului drept constructie provizorie,automat v-ati asumat raspunderea ca in cazul in care autoritatea publica locala va solicita ,dv sa dezafectati spatiul/garajul
Nu se justifica eventuala actiune in instanta deoarece de la bun inceput ati avut cunostiinta ca este vorba despre constructie provizorie-supusa oricand la demolare conditionat de interesul autoritatii publice locale