avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi

Marți, 11 februarie, are loc evenimentul: Negocierea colectivă - Alegerea reprezentanților angajaților și provocările practice. Participă →

Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Codul muncii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Codul muncii

Buna seara , daca am venit dintr- un spital in altul ,prin transfer, mai beneficiez de zilele de fidelitate la concediul de odihna?
Cel mai recent răspuns: vintila ludmila , utilizator 18:37, 2 Februarie 2020
Transferul s-a realizat de pe un post din sistemul bugetar, similar sau echivalent.... Legea nu se refera si la aceleasi conditii.
Pe același post ,de asistenta si tot in aceeași secție,chirurgie,multumesc!

Cornel Vasile a scris:

Transferul s-a realizat de pe un post din sistemul bugetar, similar sau echivalent.... Legea nu se refera si la aceleasi conditii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua ! sunt asistent medical si lucrez in cadrul unui spital ... GabrielaDD GabrielaDD Buna ziua ! Sunt asistent medical si lucrez in cadrul unui spital judetean de urgenta din Iasi. Momentan ma aflu in concediu de crestere copil si as dori ca ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! sunt asistenta medicala în secție upu, spital județean ... ada bejan ada bejan Bună ziua! Sunt asistenta medicala în secție UPU, Spital Județean de urgenta și doresc sa ma transfer într-o secție ATI al unui alt spital din oraș. ... (vezi toată discuția)
Transfer asistent medical ELENA CS ELENA CS Buna ziua .Lucrez ca asistent medical principal intru-un Spital Judetean de Urgenta sectia ATI ,imi puteti spune va rog daca se poate face transfer la cerere ... (vezi toată discuția)