avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1437 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua! Ccc
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua! Ccc

Se poate prelungi maternitatea de la 2 la 3 ani, grad de handicap fiind intoleranta la lactoza?
Cel mai recent răspuns: Bianca@ , utilizator 13:28, 3 Februarie 2020
Buna ziua,
Da, mergeti cu Certificatul de incadrare in grad de handicap la Primarie si va indruma dumnealor ce aveti de facut.
Numai daca aveti obtinut certificat de handicap pentru copil.
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fetita mea împlinește 3 ani în iulie si are grad de handicap Bianca@ Bianca@ Bună ziua! Fetita mea împlinește 3 ani în iulie, are intoleranță la lactoza și este încadrată în grad de handicap, oare pe baza actelor necesare ... (vezi toată discuția)
Prelungire concediu crestere copil ruxandra-maria ruxandra-maria Buna seara! Spuneti-mi va rog, daca am dreptul sa prelungesc concediul de crestere copil, avand in vedere ca baietelul meu prezinta intoleranta la lactoza. ... (vezi toată discuția)
Acte necesare incadrare handicap pt intoleranta la lactoza Anda P Anda P Buna ziua. Baietelul meu de 1 an si 3 luni are intoleranta la lactoza, dovedita prin analize genetice. Spuneti-mi va rog ce trebuie sa fac sa beneficiez de ... (vezi toată discuția)