Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua! Ccc
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua! Ccc

Se poate prelungi maternitatea de la 2 la 3 ani, grad de handicap fiind intoleranta la lactoza?
Buna ziua,
Da, mergeti cu Certificatul de incadrare in grad de handicap la Primarie si va indruma dumnealor ce aveti de facut.
Numai daca aveti obtinut certificat de handicap pentru copil.
Multumesc!