Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Oferta de despagubire dauna auto- plata pe alta suma
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Oferta de despagubire dauna auto- plata pe alta suma

Buna ziua!
In octombie mi-a fost lovita masina, iar persoana care a lovit-o avea rca la waldorf insurance. Mi-a fost stabilita in oferta de despagubire reparatia in regie proprie de 9000 lei dupa care mi-au fost platiti doar 6000 lei cu pretextul ca am primit dauna totala de fapt, nu reparatie si ei nu imi vor plati suma din oferta la care am consimtit si care au schimbat-o singuri. Pot sa fac ceva in aceasta situatie? Mai mult, nu am primit nici instiintare ca au schimbat suma, doar am vazut ca au intrat mai putini bani decat era stabilit.
Buna zia,
Depuneti o plangere la ASF si, daca nici dumnealor nu va pot ajuta, mai ramane calea instantei.
Discutati cu un avocat inainte de a decide sa mergeti in instanta.
Solicitați în scris cu număr de înregistrare modul detailat cum s-a stabilit oferta de despăgubire inclusiv calculele.