avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 489 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Redactare hotarire judecatoreasca
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Redactare hotarire judecatoreasca

Pe 29.10.2019 judecătorul mia dat cistig de cauza la contestația executării silite. În decembrie pentru ca nu sa redactat hotarire am depus o cerere de urgentarea A redactării hotaririi. În ianuarie acum o săptămână am mai depus o cerere de urgentarea.. Deja nu știu ce sa mai fac pt ca banca îmi popreste lunar din salar. Cu toate ca am câștigat fără hotarire redactata nu pot oprii executarea
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 18:53, 5 Februarie 2020
Puteti solicita un certificat de grefa cu solutia pronunțată.Reveniti cu un memoriu la conducerea instanței dar nu va așteptați la minuni pe lângă termenul minim de 2 -3 luni au fost sărbători și acum proteste ale magistraților și grefierilor.Am hotărâri neredactate din septembrie anul trecut asa ca aceasta situatie a devenit aproape o regula
Ultima modificare: Miercuri, 5 Februarie 2020
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Ceea ce vreti dvs. este greu de obtinut si de avocat si ca sa angajati avocat pentru asa ceva v-ar costa mult si nu se merita, zic eu.

Scoateti certificat de grefa si gata.

Am avut si eu situatii de acest fel si au sistat imediat orice poprire fara sa fac eu vreun demers.
Au inteles ca asa trebuie.

In alte cazuri, bancile au vrut sa declare cale de atac si atunci...sigur ca...si-au experimat dreptul la calea de atac...si au mai tras si ei de timp...

Banii luati ilegal se restituie, este bine sa stiti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Astept de 8 luni redactarea hotararii irinagheorghiu irinagheorghiu Buna seara! Va rog daca puteti sa ma ajutati cu o idee! In 15,06,2009 Curtea de Apel Bucuresti- sectia VIII - Contencios Administrativ si Fiscal mi-a dat ... (vezi toată discuția)
Emiterea unei hotărâri mioara54 mioara54 Buna ziua. Ce pot face ,daca judecatorul unei instante de fond nu a emis inca o hotarare pronuntata pe 19 noiembrie 2019? Nu exista un termen limita de 90 de ... (vezi toată discuția)
Irevocabila - certificat de grefa MIHAELA 1968 MIHAELA 1968 Sentinta irevocabila , inca neredactata (au trecut mai mult de 30 zile) in acest stadiu pot cere certificat de grefa ? Multumesc (vezi toată discuția)