Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... emiterea unei hotărâri
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

emiterea unei hotărâri

Buna ziua. Ce pot face ,daca judecatorul unei instante de fond nu a emis inca o hotarare pronuntata pe 19 noiembrie 2019? Nu exista un termen limita de 90 de zile in care acel judecator trebuie sa emita acea hotarare ? Multam ptr raspunsuri.
Manuela Rășină, administrator
In decembrie au fost sărbători perioada în care precum stiti nu creste nici iarbă,In ianuarie au inceput protestele magistraților și ale grefierilor (proteste ce se deruleaza in continuare)toate astea pe lângă perioada de 2-3 4 luni luni care a devenit perioada minima necesara redactării unei hotărâri.Faceti o cerere de urgentarea redactare,apoi un memoriu la conducerea instanței și așteptați.Cand o sa va apropiati de 6 luni atunci puteti sa va impacientati...
Buna ziua,am inteles si va multumesc ptr raspuns.