Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Tatal meu si cu mama mea sau mutat an casa parintilor ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Tatal meu si cu mama mea sau mutat an casa parintilor lui tata si tatal meu a murit si frati lui tata vor sa vanda casa ce trebuie sa facem

Antelegerea a fost ca tata si mama sa aibe grija de bunicu cat traieste si casa ramane lor dar dupa ce a murit bunicu nu au fost probleme cu casa dar dupa ce a murit tatal frati lui au venit la mama si ia spus ca pun casa an vanzare ca ia nu are nici un drept sa mai locuiasca a cola si vor sa o scoata din casa ce trebuie sa faca mama e casatorita cu tatal meu noi 16 frati nu stim ce sa facem sa nu afunga mama pe drumuri fara casa varog datine un raspus
Buna seara,
Dezbateti succesiunea de pe urma bunicilor.
Luati legatura cu un avocat care sa va sprijine