Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Termen apel
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Termen apel

Buna dimineata,va rog ajutați-mă cum un răspuns .Am avut un proces pt un partaj judiciar pe fond in calitate de reclamant,am primit hotărârea pe judecătorie iar pârâtul a depus apel pe tribunal.Data înregistrării dosarului pe tribunal a fost 21 Ianuarie 2020,pe data de 23 Ianuarie 2020 am fost la arhiva și am văzut cererea de apel pt ca nu am primit o copie a apelului prin posta așa cum era normal(nici pina in prezent nu am primit nimic),spuneți-mi va rog pina pe ce data ar trebui depusă întâmpinarea ca sa fiu in termenul legal de acceptare a ei ?Mentionez ca apelul lui este înregistrat pe 17 Ianuarie pe judecătorie,înregistrarea dosarului pe tribunal pe 21 Ianuarie ,iar eu am cerere de vizionare a dosarului pe 23 Ianuarie 2020.Multumesc frumos.
Întâmpinarea o depuneti de la data comunicării prin posta către dvs.Apelul.nu se trimite către dvs imediat cum a fost depus...
Deci nu se ia in calcul ca eu l-am văzut la arhiva și ss se calculeze 15 zile din acel moment,urmând dacă va veni hârtiuță acasa sa nu mai fie in termen apărarea?