avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 613 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediere

Dacă un salariat a primit o înștiințare de la firma unde lucraza prin care i se oferă un nou loc de munca in alta localitate si acesta refuză mai primeste
somaj sau salariile compensatorii de la firma unde lucra , precizez ca firma este in curs de închidere
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:53, 6 Februarie 2020
Da , mai primeste somaj sau salariile compensatorii de la firma unde ii va inceta raportul de munca.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara, intampin si eu o situatie la locul de munca si as ... Chelsea12 Chelsea12 Buna seara, Intampin si eu o situatie la locul de munca si as dori sa stiu exact care sunt drepturile mele. Lucrez intr-o multinationala, iar punctul de ... (vezi toată discuția)
Desfintare post ,modificare salariu si contract de munca tarchi tarchi Azi 08/02/2012 am fost anuntati ca proiectul pe care lucram in limba italiana de pe 20/02/2012 vainceta sa mai functioneze in filiala firmei din Bucuresti si ... (vezi toată discuția)
Salarii compensatorii in cazul concedierii. giovanna88 giovanna88 Buna ziua! Societatea unde eu lucrez ne-a anuntat ca se inchide in curand. Angajatilor li s-au oferit doua solutii: desfacerea contractului de munca prin ... (vezi toată discuția)