Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Calcul indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Calcul indemnizatie crestere copil

Daca am un al doilea job part time si am aflat ca sunt insarcinata, la nasterea copilului avand doar 8 luni lucrate mi se cumuleaza cu venitul de la jobul full time pentru calculul indemnizatiei? Sau sa imi dau demisia de la part time, neavand nimic de castigat decat oboseala in plus ?
Va multumesc!
Vi se cumuleaza cu venitul de la jobul unde aveti norma intreaga pentru calculul indemnizatiei.
Multumesc frumos pentru raspuns!