avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 961 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Calcul indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Calcul indemnizatie crestere copil

Daca am un al doilea job part time si am aflat ca sunt insarcinata, la nasterea copilului avand doar 8 luni lucrate mi se cumuleaza cu venitul de la jobul full time pentru calculul indemnizatiei? Sau sa imi dau demisia de la part time, neavand nimic de castigat decat oboseala in plus ?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Sofia01 , utilizator 17:36, 6 Februarie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Vi se cumuleaza cu venitul de la jobul unde aveti norma intreaga pentru calculul indemnizatiei.
Multumesc frumos pentru raspuns!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul concediu de crestere a copilului MihaelaIanc MihaelaIanc Buna seara, Am o foarte mare nedumerire si se pare ca pana acum nu am aflat un raspuns clar si corect. Sunt insarcinata si am 1 contract full time de 3 ani ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! am cautat informații, însă aș avea nevoie și ... Paul96 Paul96 Bună ziua! Am cautat informații, însă aș avea nevoie și de alte păreri. Menționez că soția e însărcinată, e la început de sarcină și ... (vezi toată discuția)
Cumularea vechimii in munca? Instantlife Instantlife Vine un angajat cu urmatoarea problema: i se cumuleaza (prin insumare) vechimea de la un loc de munca cu vechimea de la un alt loc de munca part-time (unde a ... (vezi toată discuția)