Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Vecini galagiosi
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Vecini galagiosi

Pt ca stau în chirie am lângă mine niște vecini care au un copil. Nimic de zis dar problema este ca aceștia îl pun intenționat sa bata din picioare de dimineață până seara în casa de nu ai niciodată liniște. Am înțeles e copil și eu am un copil, dar nici în halul asta mai ales ca părinții îl pun ca mai au și aere ca vezi doamne ei au locuință lor și eu chiriaș. Ce e de făcut? Pt ca sunt și agresivi și am aflat și ca din cauza lor nu a putut sta nimeni în liniște în aceasta locuință pt ca sunt prea îngâmfați și umilesc pe cei ce stau în chirie. Țin sa spun ca de multe ori seara soțul ei beat iese pe casa scării și face scandal dar nu zice nimeni nimic ca le e frica ca e agresiv. Faptul ca și folosesc copilul sa facă în ciuda (mi au zis vecinii ca fac intenționat) ce e de făcut împotriva lor
Anca@anca, utilizator
Tocmai s-a schimbat legea...Sunati la politie, o sa-i amendeze. Daca vor continua si chemati politia a 2a oara in 24 ore, vor lua minim 6 mii lei amenda.
Mi spune ca e copil și ce vreau sa ii facă ca stam în chirie și trebuie sa plecam noi capul ca tot noua ne da amenda lui nu ca poate face ce vrea în casa lui
Anca@anca, utilizator