Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silită a soției
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silită a soției

Buna seara! Dacă soțul are credite de nevoi personale , neplătite și este executat silit , aceasta executare se poate extinde și asupra soției?Mentionez ca aceasta nu a semnat nici un document bancar
Executarea priveste bunurile personale ale sotului. In cazul in care se va dori executarea bunurilor comune, creditorul intai trebuie sa ceara partajul iar ulterior il poate executa asupra partii care din bunurile comune care i-a revenit in exclusivitate.