Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Incheiere de Camera Preliminara in temeiul art. 341 ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Incheiere de Camera Preliminara in temeiul art. 341 alin. (6) lit. a) din CPP

Buna ziua,
Va rog sa ma informati, daca exista cumva vreo cale de atac ordinara sau extraordinara impotriva acestei solutii de netrimitere in judecata (din titlu).
Subs. am fost parte vatamata intr-o cauza penala si doresc sa stiu daca din experienta D-Voastre in practica judiciara, ati mai intalnit asemenea actiune in justitie, Incheierea in Camera de Consiliu fiind definitiva.
Asadar, daca mai pot actiona in vre un fel sau altul imp. acestei solutii, sau, ma indrept spre CEDO ?
Multumesc anticipat !
Incheierea este definitiva, nu mai aveti cale de atac.
Multumesc domnule avocaT !