avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 868 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Incheiere de Camera Preliminara in temeiul art. 341 ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Incheiere de Camera Preliminara in temeiul art. 341 alin. (6) lit. a) din CPP

Buna ziua,
Va rog sa ma informati, daca exista cumva vreo cale de atac ordinara sau extraordinara impotriva acestei solutii de netrimitere in judecata (din titlu).
Subs. am fost parte vatamata intr-o cauza penala si doresc sa stiu daca din experienta D-Voastre in practica judiciara, ati mai intalnit asemenea actiune in justitie, Incheierea in Camera de Consiliu fiind definitiva.
Asadar, daca mai pot actiona in vre un fel sau altul imp. acestei solutii, sau, ma indrept spre CEDO ?
Multumesc anticipat !
Cel mai recent răspuns: crimxm , utilizator 17:24, 7 Februarie 2020
Incheierea este definitiva, nu mai aveti cale de atac.
Multumesc domnule avocaT !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Care e calea de atac? Just-drept Just-drept Cineva din familie a avut un proces la Curtea de Apel, judecat de catre judecatorul de camera preliminara. In urma judecatii, judecatorul a respins ca ... (vezi toată discuția)
Cale extraordinara de atac penal leghy leghy Avand calitate de parte vatamata intr-un dosar penal, va rog sa imi spuneti daca exista(care ar fi) cale extraordinara de atac in cazul respingerii ca ... (vezi toată discuția)
Revizuire respinsa cati cati 18.01.2017 Ora estimata: 08:30 Complet: C14 C.P./FOND Tip solutie: respinge cererea Solutia pe scurt: În baza art. 459 alin. 5 Cpp rap. la art. 452-453 ... (vezi toată discuția)