Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Declarația fiscală
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Declarația fiscală

Cite declarații fiscale trebuie sa depun în cazul în care am cumpărat un apartament de la doi moștenitori?Am două contracte separate,unul pentru cota de 5/8 și al doilea pentru cota de 3/8.Am cumpărat împreună cu soțul meu.In acest caz completam fiecare cite o declarație sau fiecare cite doua declarații.Multumesc.
Nu se depun declaratii fiscale.
Se depune declarație pentru stabilirea impozitului pe clădire.Intrebarea era..cite declarații,pentru că am doua contracte.