avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 191 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Co_asigurare
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Co_asigurare

Buna ziua. As vrea sa stiu daca ce.l pe care vreau sa.l iau ca si coasigurat are teren agricol pe numele lui este un inpediment. Multumesc.
Ultima modificare: Miercuri, 12 Februarie 2020
Labau Luminita, utilizator
Cel mai recent răspuns: Nicoleta 1988 , utilizator 22:12, 12 Februarie 2020
Da este. Nu trebuie să aibă mai mult de 5000 de metri pătrați pe numele lui. Dacă are și se va descoperi ulterior veți acuzat de fals în declarații.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua zugriman zugriman Am un teren care a fost intabulat de o cumnata, fara ca eu sa stiu, dupa moartea sotului. Sunt proprietara terenului pe care i-l mostenesc si i-l ... (vezi toată discuția)
Un sfat va rog aty86 aty86 salut. vreau sa iau pe cineva in intretinere si sa fac cu aceea persoana un act de vanzare-cumparare cu clauza de intretinere problema este ca ea are casa pe ... (vezi toată discuția)
Vânzare-cumpărare teren/cabană cu cf incomplet. voi putea eu ulterior să obțin rectificările (actualizările) în cf? untila untila Vreau să cumpăr un teren cu o cabană în munți. În extrasul de Carte Funciară al proprietarului este menționată suprafața terenului de 5mii metri ... (vezi toată discuția)