Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... m-am trezit cu o firma pe cap
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

m-am trezit cu o firma pe cap

as dori si eu un ajutor.am lucrat la un patron timp de 3 ani si acum ceva timp am aflat din greseala ca patronul a trcut una din firmele lui pe capul meu fara ca eu sa stiu ceva.din cate am aflat ca sa preiei o societate nu trebuiesc semnaturile celor implicati?ce ar trebui sa fac el a zic ca o va lua inapoi ca este o chestiune de timp dar am vazut ca sunt probleme pe aceea firma are credite la banca si alte prosti
va rog daca ma poate indruma cineva ce sa fac in situatia asta ca nu am bani de cheltuit prin judecati etc
va multumesc frumos
Ca sa preiei o firma nu este chiar simplu.Evident ca a falsificat semnatura dvs. de pe contractul de cesiune, declaratia de asociat (si de administrator,daca sunteti si asa ceva), actul constitutiv actualizat, daca exista.Copia dupa CI banuiesc ca o avea fiind seful dvs.Cel mai bine ar fi sa discutati si sa rezolvati cat mai repede pe cale amiabila.Ati putea sa ii faceti plangere pt fals si uz de falz.
evident ca mi-a falsificat semnatura iar copie dupa ci sigur avea la dosarul de angajare.acum credeti ca se va rezolva ceva daca depun plangere pentru fals?voi reusi sa scap vreodata de povara asta?imi este frica ca bancile vor face presiuni asupra mea
Evident ca rezolvati,solicitati ca proba o expertiza grafologica.
va mai deranjez cu o intrebare in legatura cu aceasta firma
am vorbit cu persoana respectiva si mi-a spus ca a depus actele pentru preluarea firme dar vor iesi undeva prin aprilie.a zis sa merg la registrul comertului sa ma interesez ca ei imi vor da un act prin care sa ateste ca el este noul administrator
ntrebarea este daca se poate asa ceva adika merg la registru si ma interesez sau cum?
imi poate raspunde si mie cineva va rog