Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... INDEMNIZATII LA NASTERE
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

INDEMNIZATII LA NASTERE

De ce indemnizatii beneficiaza o persoana care a nascut ,dar nu era incadrata in munca?
Dar ce ocupatie a avut dumneaei sau tatal copilului?
In principiu, daca a fost "caznica", o sa beneficiaze doar de alocatia copilului.
Mai puteti intreba la primaria de domiciliu daca exista vreun program prin care mamele primesc o indemnizatie, cadou...
Numai de alocatia de stat pentru copil ...
Mulțumesc.