Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Radiere firma cu sediul social care expira curand
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Radiere firma cu sediul social care expira curand

Buna ziua,

Detin un SRL pe care doresc sa-l inchid.
Voi incepe procesul in zilele urmatoare, dar ma ingrijoreaza faptul ca imi expira sediul social pe 8 aprilie si daca procedura de inchidere dureaza mai mutl de 2 luni nu ma incadrez. Practic nu vreau sa ajung cu sediu social expirat in ultimele zile de inchidere a firmei.

Avocatul imi spune ca nu e posibil sa extind sediul social pe inca o luna, doua, contabila e evaziva cand o intreb ce am de facut.

Cum ar trebui sa procedez?

Multumesc!
Gasiti o gazduire, o domiciliere, platiti pe un an si stati linistit, inchideti firma in tihna. Va recomand o mutare de sediu la un cabinet de avocat din acelasi sector in care aveti firma acum. Procedura e rapida, costurile mici. Nu zic ca ar fi singura varianta, dar eu o recomand. Succes!