Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cedare parti sociale.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cedare parti sociale.

Buna ziua.
O intrebare pentru cineva care imi poate da un sfat.
Vreau sa cedez fiului meu partile sociale pe care le detin la o societate.
Cum se poate face astfel incat sa fie cat mai simplu si cat mai putin costisitor?

Va doresc o saptamana linistita.
Multumesc.
Multumesc mult pentru raspunsuri si timpul acordat.
Va mai rog sa-mi spuneti daca este posibil ca dividendul sa poata fi distribuit in procente diferite chiar daca partile sociale sunt detinute in parti egale.
Am auzit despre acesta posibilitate insa nu am gasit specificat in vreun act normativ.