Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Ordonanța președințială depusă de mamă ulterior ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Ordonanța președințială depusă de mamă ulterior ordonanței depuse de tată

Cum se judecă și care este procedura in cazul in care la tribunal exista depusă o cerere de ordonanță președințială, de către tată, iar mama când află de aceasta depune prin avocatul împuternicit și ea o astfel de cerere. Se comasează sau urmează să fie judecate individual , iar în acest caz , e posibil ca prima ordonanță sa fie anulată de cea de a doua?
Se conexează , dosarul va avea numărul primului dosar depus.