Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Autoritate de lucru judecat
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Autoritate de lucru judecat

O decizie data de iccj în chestiuni de drept are autoritate de lucru judecat.
Ma interesează dacă se poate formula o actiune pe deciziile iccj ca autoritate de lucru judecat. Se poate?
Deciziile au caracter obligatoriu, potrivit dispozițiilor art. 521 alin. (3) din Codul de procedură civilă.