Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Tombola joc de noroc sau nu
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Tombola joc de noroc sau nu

Buna ziua,

Daca vand niste produse si pe langa produs consumatorul mai primeste si un cod care il inregistreaza la o tombola. Dupa expirarea perioadei de concurs se extrage un cod castigator. Aceasta tombola este considerata ca si joc de noroc?
Nu cunosc concret. In alte tari daca in total castigurile sunt sub n Euro/an, nu sunt considerate jocuri de noroc. De ex. Bingo pentru batrani nu e considerat joc de noroc pentru ca premiile sunt foarte mici.
tgeorgescu, utilizator