Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... As dori o solutie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

As dori o solutie

Buna ziua.Am fost casatorita.Am divortat si iar m-am casatorit cu acelasi barbat.In timpul divortului a trecut apartamentul confort redus pe numele fiicei mele din prima casatorie cu drept de habitatie viagera.Eu am 61 ani inca nu pensionara,sotul pensionar.Motiv<l acestui mesaj este ca duc o viata insuportabila bazata pe amenintari,injuraturi,santaj emotional...cu momente de depresie cand spune ca se spanzura si ca sa saturat de viata.Nu intentionez sa divortez dupa 30 ani de casatorie dar nici in casa al carei proprietar este fiica mea nu pot sa stau linistita.Se bazeaza ca are habitatie viagera si ca trebuie sa parasesc eu casa.Va rog sa imi aratati calea pe care sa o urmez.Multumesc.
Dacă nu mai puteți răbda, ar fi bine pentru sănătatea dvs să vă mutați de acolo, în chirie, sau la fata dvs.