avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1634 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Grad 2 invaliditate
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Grad 2 invaliditate

Buna ziua! Spuneti-mi, va rog, persoanele cu grad 2 de invaliditate sunt scutite de plata impozitelor si taxelor?
Va multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 13:55, 3 Martie 2020
Pensionarii de invaliditate gradul doi, nu sunt scutiți de la plata impozitului pe imobil.
Sunt scutiți doar dizabilii încadrați în gradele de handicap GRAV și ACCENTUAT.
Pensionarii de invaliditate gradul doi, nu sunt scutiți de la plata impozitului pe imobil.
Sunt scutiți doar dizabilii încadrați în gradele de handicap GRAV și ACCENTUAT.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Scutire sau reducere impozite persoana handicap accentuat sadrian sadrian Va salut. Tatal meu este pensionar si este incadrat la grad de handicap accentuat. Va rog sa-mi spuneti de care impozite si taxe este scutit. Noul Cod ... (vezi toată discuția)
Scutiri la impozitul pe teren la persoanele cu handicap Rishky Rishky Buna ziua, Am o nelamurire: in cazul persoanelor cu handicap (gradul1 sau 2) scutirea de impozit pe teren se aplica doar la terenul aferent cladirii ... (vezi toată discuția)
Persoana cu handicap, beneficiaza de reducerea impozitului pentru locuinta ? Pilu Pilu Buna ziua, as avea si eu o intrebare, daca ma poate lamuri cineva: Am o ruda care are un copil incadrat in gradul 2 de invaliditate, handicap accentuat, are si ... (vezi toată discuția)