Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Grad 2 invaliditate
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Grad 2 invaliditate

Buna ziua! Spuneti-mi, va rog, persoanele cu grad 2 de invaliditate sunt scutite de plata impozitelor si taxelor?
Va multumesc anticipat!
Pensionarii de invaliditate gradul doi, nu sunt scutiți de la plata impozitului pe imobil.
Sunt scutiți doar dizabilii încadrați în gradele de handicap GRAV și ACCENTUAT.
Pensionarii de invaliditate gradul doi, nu sunt scutiți de la plata impozitului pe imobil.
Sunt scutiți doar dizabilii încadrați în gradele de handicap GRAV și ACCENTUAT.