Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

Bună ziua,nepoții pot participa in calitate de moștenitori,la succesiunea bunicilor,dacă părinții sunt decedați,dar nu au făcut succesiunea părinților,și exista vre-o cale să oblige toți moștenitorii sa împartă cheltuielile succesorale?
Multumesc frumos.