Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... FURT CALIFICAT
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

FURT CALIFICAT

În noaptea de 17/18.11.2019 ,două persoane au pătruns prin efracție în incinta magazinului meu, de unde au sustras 85 cartușe de țigări de diferite mărci. M-am înscris ca parte civilă în proces care va avea loc pe 24.03.2020 .Problema este cum imi recuperez banii, pentru că inculpații si familiile lor nu au venituri sau bunuri valoroase ?
Daca nu au nimic nu veti lua nimic desi instanta o sa va dea dreptul...
Daca le da cu suspendare ati mai avea o sansa...
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat