Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire

Ce se intampla dupa decesul parintilor daca unul dintre frati a primit drepturi de mostenire inainte de vreme ?
Nu are cum, în mod legal, un astfel de act e nul de drept. Drepturile de moștenire se nasc la momentul decesului defunctului. Este posibil ca fratele dumneavoastră să fi primit anumite bunuri prin testamentul făcut în timpul vieții de către părinții dumneavoastră, dar acesta poate fi atacat de moștenitori. Dacă ne oferiți mai multe detalii, putem să vă dăm un răspuns complet.
Daca sora sotului a primit de la parinti o suma considerabila de bani ca drepturi din mostenire, cu un act ...mostenitorii pot ataca acel act dupa moartea parintilor ?!
Victoria Adamescu, utilizator
În baza a ce act a primit respectiva sumă de bani?
Este un act facut intre parti , in anul 1991, ..