avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 603 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... amenda rovinieta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

amenda rovinieta

Buna ziua!
Am primit azi, prin posta pv-ul cu amenda pentru rovinieta lipsa ( a condus pe data de 29.02.2020). Problema e ca el a condus camionul ( autotractor si semiremorca) fiind categoria F dar a luat rovinieta pentru ziua respectiva rovinieta pentru categoria E. Am vreo sansa de castig daca fac contestatie ( avand rovinieta categoria E). Multumesc!
Sanctiunea a fost aplicata pentru lipsa rovinieta pentru categoria respectiva de vehicul.
Faptul ca ati achitat pentru o alta categorie, nu va poate exonera de la plata sanctiunii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rovinieta Nicu_Adrian Nicu_Adrian Buna. Stiu ca s-a tot scris pe forum despre aceasta rovinieta. Dar as dori si eu o lamurire, cum trebuie sa procedez in cazul meu: In anul 2016, luna ... (vezi toată discuția)
Amenda pentru viteza NastyLucke NastyLucke Buna ziua, Ieri ma intorceam dintr-o mica excursie, si intr-un sat din jud. Buzau m-a prins radarul cu 67 km/h. Am semnat procesul verbal ... (vezi toată discuția)