Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... cum pot inchiria uscatoria?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

cum pot inchiria uscatoria?

Locuiesc intr-un bloc cu 10 etaje. la ultimul nivel exista o uscatorie pe care as dori sa o inchiriez, sa o amenajez pt a putea locui in ea. as dori sa stiu care sunt pasi ipe care trebuie sa ii urmez pt a putea inchiria uscatoria.
va multumesc pt raspunsuri. In mare parte m-ati lamurit cu ceea ce este de facut. Mai am o ultima intrebare : eu am uitat sa mentionez, dar in cazul meu sunt doi vecini care "sunt afectati direct" : cel de sub uscatorie si cel care locuieste usa in usa cu uscatoria. daca cel de dedesupt nu este de acord, in schimb cel care locuieste usa in usa cu uscatoria este de acord sa o inchirieze, ba chiar ma sustine total . Ma ajuta cu ceva asta? Schimba datele problemei cu ceva?
Asa cum v-am raspuns si mai sus, printre altele, trebuie sa aveti acordul tuturor vecinilor direct afectati. Si atentie, toti de pe palier, nu numai cel cu uscatoria vis'a'vis.
Deci cei de pe palier, cel de sub uscatorie. Toti.
M-ati lamurit. Va multumesc pt sfaturi.