Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionare limita de varsta
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionare limita de varsta

Buna seara,
Am 30 ani cotizati ,9 luni armata si 5 ani facultate.
Am obtinut din cei 30 cotizati 4 ani gr 2 100% SI 10 ani gr 1 100%.( anterior 2001 )
In aceste conditii pot sa ma pensionez la varsta de 59 ani in octombrie 2020?
Sunt nascut in octombrie 1961.
Multumesc !
chitupetre, utilizator
Limita de varsta la 58 ani si 8 luni.