avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 597 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Ce risc sa mi se întâmple daca m-au prins băut la ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Ce risc sa mi se întâmple daca m-au prins băut la volan

Ce risc sa mi se întâmple daca m-au prins băut la volan,si am avut o alcolemie de 0,55mg in aerul expirat,dețin permisul de doar 5 luni!!!
Nu mai faci scoala..dai numai examen. Sala plus oras

Marcel888 a scris:

Dacă e amenda ..După 6 luni dupa ce plătești amenda.. Dacă e pedeapsa cu suspendare dupa un an după ce devine definitiva sentinta

Ticulapetrisor721 a scris:

Păi si daca permisul se anulează dupa cat timp mai pot face scoala de șoferi dinou ??



~ Conținut șters la cerere ~
Esti sigur de acest lucru ?? Pentru ca au fost persoane care au contrazis lucrul acesta si au spus că oricum ar fi iau cu suspendare,de recunoscut oricum recunosc,faptă e deja consumată nu are rost sa mai neg lucrul acesta

PAUL777 a scris:

Pentru cineva cu permis de numai 5luni procurorul poate cere pușcăria.Permisul va fi anulat. Te sfătuiesc sa recunoști ca ai consumat alcool în fata procurorului, condamnarea va fi cu suspendare.

Ticulapetrisor721 a scris:

Ce risc sa mi se întâmple daca m-au prins băut la volan,si am avut o alcolemie de 0,55mg in aerul expirat,dețin permisul de doar 5 luni!!!



~ Conținut șters la cerere ~
A sărit de 0.80,am 1.10 in sânge,mai exista o sansa sa iau cu suspendare ?

PAUL777 a scris:

În privința anularii permisului este foarte important valorile din sânge. Persoanele care au contrazis poate cunosc valorile din sânge? La 0.55mg în aerul expirat în sânge sare sigur de 0.80!!!!!!

Ticulapetrisor721 a scris:

Esti sigur de acest lucru ?? Pentru ca au fost persoane care au contrazis lucrul acesta si au spus că oricum ar fi iau cu suspendare,de recunoscut oricum recunosc,faptă e deja consumată nu are rost sa mai neg lucrul acesta

PAUL777 a scris:

Pentru cineva cu permis de numai 5luni procurorul poate cere pușcăria.Permisul va fi anulat. Te sfătuiesc sa recunoști ca ai consumat alcool în fata procurorului, condamnarea va fi cu suspendare.

Ticulapetrisor721 a scris:

Ce risc sa mi se întâmple daca m-au prins băut la volan,si am avut o alcolemie de 0,55mg in aerul expirat,dețin permisul de doar 5 luni!!!







Alte discuții în legătură

Baut, fara permis de conducere, tractor neinmatriculat avand atasata o caruta. consecinte? ContSters326208 ContSters326208 ce pedeapsa risca daca a fost prins de politia rutiera fara permis baut,cu tractorul neinmatriculat,avand atasata la el o caruta normal care nu poate fi ... (vezi toată discuția)
Fara permis, baut, accident, furt zaicaioan zaicaioan Buna ziua ...sa incep asa am venit baut acasa am luat cheile de la masina lu cumnatamiu care sta cu mine in aceeasi casa am facut accident FARA VICTIME a venit ... (vezi toată discuția)
Dosar penal alcoolemie la volan georgegeo2014 georgegeo2014 Am avut permisul suspendat pe o perioada de o luna de zile (pt staionare la semafor pe linia de tramvai). Apoi la 3 sapt am condus sub influenta alcoolului ... (vezi toată discuția)