avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 585 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Ce risc sa mi se întâmple daca m-au prins băut la ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Ce risc sa mi se întâmple daca m-au prins băut la volan

Ce risc sa mi se întâmple daca m-au prins băut la volan,si am avut o alcolemie de 0,55mg in aerul expirat,dețin permisul de doar 5 luni!!!
Ai sanse sa iei cu suspendare sau chiar solutie mai favorabila daca iti iei avocat bun pe astfel de spete...acu mai depinde si peste ce judecator dai.

In astfel de cazuri nimeni nu iti poate spune 100% ce se va intampla, am auzit de condamnare cu executare pentru conducere cu permis suspendat, o singura fapta si fara antecendente..asa cum la mine in zona cunosc caz de persoana care a avut 9 dosare pentru conducere cu permis suspendat si a scapat de toate, fara a face nici macar o zi de inchisoare.
Nu mai vorbim de cei care au omorat pe treceri de pietoni ori au mers cu viteze de 150+ prin localitate, au omorat si...la fel nu au facut o zi de inchisoare.

Asta ca sa-ti faci o idee despre justitia din Romania !
Sper sa iau cu suspendare,ma prins intru-un monent aiurea,nu conduceam beat daca nu era vorba de sanatatea copilului meu,in seara aceea nu am avut nici bani de taxi (salarile din romania ) vai si amar,15 mil minim pe economie si au pretenția să te descurci si sa intreti o familie,dar nu despre asta e vorba acum!

Mihnea Dorian a scris:

Ai sanse sa iei cu suspendare sau chiar solutie mai favorabila daca iti iei avocat bun pe astfel de spete...acu mai depinde si peste ce judecator dai.

In astfel de cazuri nimeni nu iti poate spune 100% ce se va intampla, am auzit de condamnare cu executare pentru conducere cu permis suspendat, o singura fapta si fara antecendente..asa cum la mine in zona cunosc caz de persoana care a avut 9 dosare pentru conducere cu permis suspendat si a scapat de toate, fara a face nici macar o zi de inchisoare.
Nu mai vorbim de cei care au omorat pe treceri de pietoni ori au mers cu viteze de 150+ prin localitate, au omorat si...la fel nu au facut o zi de inchisoare.

Asta ca sa-ti faci o idee despre justitia din Romania !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Prins baut la volan Ionut47sam Ionut47sam Buna seara, am si eu o problema am facut un accident cu masina ,doar cu avarii Find baut mi-a fost retinut permisul de conducere la fiola mi-a esit 88 in ... (vezi toată discuția)
Baut, fara permis de conducere, tractor neinmatriculat avand atasata o caruta. consecinte? ContSters326208 ContSters326208 ce pedeapsa risca daca a fost prins de politia rutiera fara permis baut,cu tractorul neinmatriculat,avand atasata la el o caruta normal care nu poate fi ... (vezi toată discuția)
Condus fara permis in stare de ebrietate! perspikce perspikce Buna ziua ,am cateva intrebari..legate de problema mea ..Am condus beat acum 2 seri si am fost tras pe dreapta.. in masina mai erau 2 persoane...1 era si ea ... (vezi toată discuția)