Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Act aditional CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Act aditional CIM

Buna seara,

Vreau sa modific un salariu dar incepand cu 01.03. Pot face actul aditional datat din 11.03 dar cu specificatia ca incepand cu 01.03 se modifica salriul?

Multumesc
Puteti face .. insa intrati in contradictie cu art.17 alin.5 C.mun. : Orice modificare a unuia dintre elementele prevazute la alin. (3) in timpul executarii contractului individual de munca impune incheierea unui act aditional la contract, anterior producerii modificarii, cu exceptia situatiilor in care o asemenea modificare este prevazuta in mod expres de lege sau in contractul colectiv de munca aplicabil.