Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Despagubire pagube auto.
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Despagubire pagube auto.

Cineva mi-a zgariat masina ( cunosc persoana respectiva) in mai multe locuri, anume: portbagaj, usile pe partea dreapta si capota.
Intrebarea mea este: Ar trebui sa cer persoanei respective sa-mi vopseasca toata masina sau numai in locurile zgariate? Cum ar fi normal?
Pentru analiza si eventual raspuns la obiect ar fi fot necesare date relevante
Atat timp cat nu ati facut precizari referitoare la intinderea ,adancimea zonekor afectate este hazardat sa ne pronuntam
Contactati operator economic autorizat=service auto care analizand zonele respective va poate comunica concret solutia de adoptat
Referitor la recuperare c/v reparatii de la prezumtivul vinovat detineti probe concrete care sa dovedeasca culpa acestuia?
Teoretic ar trebui sa se remedieze zonele respective fara a fi necesar revopsire totala
Se revopsesc numai piesele avariată, nu întreagul autoturism/
ing. Ioan Ciobanu