Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Amanare adunare generala asociatie de proprietari
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Amanare adunare generala asociatie de proprietari

Sunt presedintele unei asociatii de proprietari. Suntem in situatia de a amana convocarea adunarii generale a asociatiei, ca masura de impiedicare a răspândirii COVID-19. Mandatul membrilor comitetului executiv expira. Vor putea fi contestate documentele semnate pana la convocarea adunarii generale de alegeri?
naejcon, utilizator
Raspunsul referitor la convocarea adunarii generale este conditionat si de numarul membrilor proprietari
Exista asociatii de proprietari constituite din 60 proprietari dupa cum exista si asociatii cu 500 proprietari
Data fiind situatia speciala dispusa de catre guvern,puteti afisa la loc vizibil ca datorita restrictiilor impuse de catre autoritati convocarea adunarii generale se comuta pentru o data ulterioara cand autoritatile vor permite intrunirile