Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... intampinare la recurs
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

intampinare la recurs

Buna ziua,
In urma schimbarii incadrarii a gradului de handicap, am contestat noul certificat,, a urmat un proces in fond pe care l am castigat, partea adversa facand recurs la Curtea de Apel.
Intrebarea mea este urmatoarea:
Intampinarea la recurs pe care Curtea de Apel m a somat sa o depun trebuie depusa doar de un avocat sau o pot redacta si depune eu ca parte in proces?

Va multumesc anticipat
O puteti formula/depune dvs.
va multumesc din suflet pentru raspuns....iar in fata instantei trebuie sa fiu obligatoriu reprezentat de avocat?
Nu este obligatoriu este doar recomandat.A existat o prevedere în sensul că în recurs era obligatorie asistarea/reprezentarea prin av dar a fost declarată neconstitutionala.
va multumesc din suflet...ma apuc de treaba.....