Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Somajul tehnic si concediul de crestere copil
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Somajul tehnic si concediul de crestere copil

Buna ziua. Sunt insarcinata in 5 luni, si urma ca sotul meu sa intre in concediu crestere copil, deoarece el are salariul mult mai mare ca al meu. In situatia actuala provocata de coronavirus, urmeaza sa intre in somaj tehnic. Intrebarea este urmatoarea: mai poate intra el in concediu crestere copil, si daca da, cum se va calcula? Multumesc anticipat.
Mai poate intra dar intrebati la AJPIS daca in calculul indemnizatiei intra si suma primita somajul tehnic
da, poate intra in CCC ... nu-l afecteaza perioada de somaj tehnic