Forum Discuţii juridice Executare silită Executarea silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executarea silita

Bună ziua am o întrebare legata de o poprire. Situația în care ne aflăm fiind declarata starea de urgență executorul judecătoresc mai poate sa îți pună poprire pe salariu. Va mulțumesc
Din moment ce nu s-a edictat nicio prevedere legala in acest sens se poate face poprire.
Si cei care au de luat bani au nevoie de bani.

Singura problema ar fi aceea sa nu se blocheze toate conturile pentru o datorie mica.
Adica pentru 1000 lei se blocheaza tot asa cum face ANAF.
E posibil ca ANAF sa nu mai faca popriri tocmai din acest motiv ca sa nu puna omul pe drumuri aiurea.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat