avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 487 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Chirie persoana fizica catre propietar
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Chirie persoana fizica catre propietar

Buna ziua
Data fiind situatia actuala cu decretarea stării de urgență din cauza coronavirusului, se poate amâna plata chiriei de chiriaș catre proprietar?
Cel mai recent răspuns: acn , utilizator 11:47, 28 Martie 2020
Buna ziua
Va multumesc tuturor pentru răspunsuri !
Sanatate multa !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suspendare plata chirie amaliaschintee amaliaschintee Avand in vedere ca am o societate cu activitate suspendata in aceasta perioada (salon de frumusete), ce pot face sa imi suspend legal plata chiriei in aceasta ... (vezi toată discuția)
Amânare plata chirie srl teodorasirb2019 teodorasirb2019 Buna ziua! Îmi puteți spune dacă proprietarul unui spațiu are dreptul sa refuze certificatul stării de urgenta prin care se face dovada ca exista ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, am închiriat o garsoniera pe data de 15 septembrie ... Andande Andande Bună ziua, Am închiriat o garsoniera pe data de 15 septembrie pe termen de 1 an prin agenție. Azi ma sunat agentul sa îmi spună ca proprietarul vrea sa ... (vezi toată discuția)