Forum Discuţii juridice Executare silită Finante
Discuție deschisă în Executare silită

Finante

Buna ziua
Am o datorie la banca de 15.000 ron
Am primit o instiintare de la executor ca sunt executat silit de 1/3 cota parte din imobil.
Intrebarea mea: doar daca platesc integral suma datorata la termenul stabilit de el pot scapa de aceasta executare ?
Nu pot plati rata ?
Invoker, utilizator
da, bineinteles. Scopul executarii fiind sa isi recupereza banii, nu sa execute imobilul.
Doar daca fac contestatie in instanta ?
Sau ma duc la executor ?
Care ar fi procedura ?
Va multumesc

gi-jane2 a scris:

da, bineinteles. Scopul executarii fiind sa isi recupereza banii, nu sa execute imobilul.

nu aveti de ce sa faceti contestatie, platiti si solicitati executorului sa ridice poprirea.