avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 829 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Finante
Discuție deschisă în Executare silită

Finante

Buna ziua
Am o datorie la banca de 15.000 ron
Am primit o instiintare de la executor ca sunt executat silit de 1/3 cota parte din imobil.
Intrebarea mea: doar daca platesc integral suma datorata la termenul stabilit de el pot scapa de aceasta executare ?
Nu pot plati rata ?
Ultima modificare: Sâmbătă, 28 Martie 2020
Invoker, utilizator
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 11:10, 30 Martie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
da, bineinteles. Scopul executarii fiind sa isi recupereza banii, nu sa execute imobilul.
Doar daca fac contestatie in instanta ?
Sau ma duc la executor ?
Care ar fi procedura ?
Va multumesc

gi-jane2 a scris:

da, bineinteles. Scopul executarii fiind sa isi recupereza banii, nu sa execute imobilul.

nu aveti de ce sa faceti contestatie, platiti si solicitati executorului sa ridice poprirea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Perimare executare silita bancara Doru Piroi Doru Piroi Buna seara. La un credit de nevoi personale nu am mai putut sa platesc ratele. Banca prin executorul judecatoresc a cerut executarea silita la judecatorie si a ... (vezi toată discuția)
Executare casa bagins bagins Am luat cu credit ipotecar acum 5 ani un apartament pe care trebui sa-l platesc 30 ani. Daca in urma unui proces penal se ajunge la concluzia ca am de ... (vezi toată discuția)
Executare silita imobil 2 proprietari - 2 familii milikutza milikutza Buna ziua! Mama mea este executata prin poprire pe pensie in urma unui imprumut facut la BCR si cesionat de Kruk. In nov2012 avea de dat 8400 ron, acum mai ... (vezi toată discuția)