Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Ajutor întrerupere activitate SRL
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Ajutor întrerupere activitate SRL

Am un SRL cu asociat unic. Eu nu sunt angajat cu contract de muncă. Am un contract de muncă pentru contabilă la 2 ore. Lucrez singură în salonul meu de infrumusețare. Am contract de plată a contribuției cu Casa de Pensii.
Din data de 17 martie nu am mai lucrat (am închis salonul) intrând în autoizolare la domiciliu.
Pot beneficia de ajutorul oferit de guvern?
Da.