avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 899 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Ajutor întrerupere activitate SRL
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Ajutor întrerupere activitate SRL

Am un SRL cu asociat unic. Eu nu sunt angajat cu contract de muncă. Am un contract de muncă pentru contabilă la 2 ore. Lucrez singură în salonul meu de infrumusețare. Am contract de plată a contribuției cu Casa de Pensii.
Din data de 17 martie nu am mai lucrat (am închis salonul) intrând în autoizolare la domiciliu.
Pot beneficia de ajutorul oferit de guvern?
Cel mai recent răspuns: jurist2020 , utilizator 14:03, 2 Aprilie 2020
Da.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ii, if, pfa, ajutor indemnizație only4mobile only4mobile Suntem o I.F. (Întreprindere Familială) alcătuită din 2 membri soț și soție. Soția lucrează în paralel la firma PEPCO, de unde a fost dată în ... (vezi toată discuția)
Informatii forma de angajare la propria firma Roxana888 Roxana888 Buna ziua! Urmeaza sa deschid un salon de infrumusetare si voi fi asociat unic, intrebarea mea este, fiind cosmeticiana, sub ce forma de angajare imi voi putea ... (vezi toată discuția)
Am drept la șomaj tehnic? Nicoleta Rebegea Nicoleta Rebegea Bună ziua,lucrez la un salon de înfrumusețare,am solicitat concediu de odihna pentru anul în curs în perioada 15.03-14.04. Pe data de 18.03.,unitatea a ... (vezi toată discuția)