avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 163 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Se poate face acord de recunoaștere cu procurorul
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Se poate face acord de recunoaștere cu procurorul

Am fost depistat în trafic sub influența substantelor psihoactive la volan
Am mers pe.recunoaștere mi-au venit analizele toxicologice 0.01 in urină si in sânge 0.056 ...Se poate dispune o sancțiune de la procuror cu recunoașterea învinuiri?Multumesc
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Ar trebui studiat dosarul de către un avocat și, ulterior, pregătită strategia.
Parchetul poate refuza încheierea unui acord de recunoaștere a vinovăției chiar dacă dumneavoastră ați recunoscut săvârșirea faptei.
Fiind la prima abatere chiar nu s-ar putea totuși mia iesit foarte putin analizele

Alexandra Dogaru a scris:

Ar trebui studiat dosarul de către un avocat și, ulterior, pregătită strategia.
Parchetul poate refuza încheierea unui acord de recunoaștere a vinovăției chiar dacă dumneavoastră ați recunoscut săvârșirea faptei.

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
După cum v-am spus, parchetul poate refuza încheierea acestui acord, dar nu este obligatoriu să se întâmple așa.

Nu exista niciun temei legal prin care reprezentanții ministerului public (procurorii) să fie obligați să încheie acorduri de recunoaștere a vinovăției.

Alexbz34@gmail.com a scris:

Fiind la prima abatere chiar nu s-ar putea totuși mia iesit foarte putin analizele

Alexandra Dogaru a scris:

Ar trebui studiat dosarul de către un avocat și, ulterior, pregătită strategia.
Parchetul poate refuza încheierea unui acord de recunoaștere a vinovăției chiar dacă dumneavoastră ați recunoscut săvârșirea faptei.



~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot face acord de recunoaștere cu procurorul Alex34@gmail.com Alex34@gmail.com Am fost depistat în trafic la un control sub influența substanțelor psihoactive mai exact thc mi-au venit analizele. Sange 0.54 si urina 0.01 am mers pe ... (vezi toată discuția)
Thc in sistem la volan Alex_al Alex_al Buna ziua, Acum o luna de zile am fost oprit in timp ce eram la volan si mi s-a facut testul pentru substante unde a iesit THC pozitiv. Am fost dus la inml ... (vezi toată discuția)
Buna seara , am o întrebare am fost oprit în trafic acum ceva ... Alexalex3121. Alexalex3121. Buna seara , am o întrebare am fost oprit în trafic acum ceva timp si am fost testat cu aparatul droag test , am ieșit pozitiv la T1B THC dupa ceva timp au ... (vezi toată discuția)