avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 831 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... extras de cont
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

extras de cont

Daca sunt PFA, extrasul de cont din cererea pentru somajul tehnic covid-19, trebuie sa fie musai pe PFA? Nu este luata in considerarea cererea cu exstras de cont personal? Multumesc!
Ultima modificare: Luni, 6 Aprilie 2020
mirela.onciu, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:59, 27 Aprilie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua,
Contul personal nu este acceptat. Va puteti deschide un cont pe PFA.
ce acte trebuiesc pt deschidere cont PFA?
Ce acte am nevoie pentru deschiderea unui cont pentru PFA?

[ link extern ] /

[ link extern ]

[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ii, if, pfa, ajutor indemnizație only4mobile only4mobile Suntem o I.F. (Întreprindere Familială) alcătuită din 2 membri soț și soție. Soția lucrează în paralel la firma PEPCO, de unde a fost dată în ... (vezi toată discuția)
Somaj tehnic in conditiile oug 30 din 2020 covid 19 gabosu gabosu Dezvolt intrebarea anterioară. Un salariat cu timp partial care este și pensionar poate beneficia de somaj tehnic decontat de stat în condițiile OUG 30 ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie de somaj si deschidere pfa bebelik bebelik Buna seara,de profesie sunt asistent medical,doar ca de la 15 februarie am intrat in somaj.Vreau sa-mi deschid un PFA pt prestari servicii la un centru de ... (vezi toată discuția)