Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Se restituie avansul platit la serviciile foto-video ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Se restituie avansul platit la serviciile foto-video pentru nunta anulata din cauza pandemiei COVID-19?

Buna ziua!
Aveam nunta pe 6 iunie anul acesta, insa am hotarat sa o amanam pentru 24 octombrie din cauza pandemiei COVID-19 si a restrictiilor impuse de starea de urgenta. Am gasit o data comuna cu restaurantul si formatia, insa la serviciile foto-video a trebuit sa renuntam deoarece nu aveau liber. Avand in vedere ca evenimentul nu a fost anulat din cauza noastra, ci a situatiei in care ne aflam, ar trebui conform legii sa ne restituie avansul platit?
aveti un contract?
acela este legea.
ce scrie in el?