Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... revenire din CCC
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

revenire din CCC

Am o angajata care a fost in CCC. Copilul a implinit 2 ani in urma cu cateva zile. In urma cu cateva luni mi-a spus ca nu vrea sa mai revina la servici si ma ruga sa ii desfiintez postul in asa fel incat sa poata beneficia de somaj. Cum firma funcioneaza in continuare si legislatia nu imi permite acest lucru, nu o pot ajuta. Acum nu reusesc sa o contactez pentru a vedea ce intentioneaza sa faca. Cum se procedeaza in acest caz? Cum ii pot inchide contractul? Trebuia reactivat automat la implinirea varstei de 2 ani a copilului sau se activeaza in urma cererii ei?
Care legislatie nu va permite sa-i desfiintati postul ?

A depus cerere de reluare a activitatii ?