Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu de odihna

Bună ziua. Sunt angajata la o firma cu contract de munca pe perioada nedeterminata la 8 ore pe zi. Acum de când s-a emis starea de urgenta, am primit act adițional la contract cu program de lucru pe 4 ore. Atâta și lucrez 4 ore pe zi. Întrebarea mea este, dacă îmi iau concediu de odihna în perioada aceasta cât sunt pe 4 ore, cum se calculează orele pt concediu. Adică o zi de concediu înseamnă 2 zile de munca, sau?
miha1984, utilizator
O zi de CO = o zi de munca
Ok. Mulțumesc frumos pentru raspuns

Cornel Vasile a scris:

O zi de CO = o zi de munca