Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concedieri
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concedieri

Angajatorul are dreptul în această perioadă de a concedia toți angajații de pe un anumit post prin desființarea acestuia fără preaviz și doar ca drept compensație ajutorul de șomaj? (Ajutor de șomaj care are o valoare foarte mică în raport cu salariul efectiv)
Precizez că este o societate pe acțiuni, în domeniu agricol, cu prestigiu în țară și în afară, care nu se află in pragul falimentului.
Angajatorul are dreptul în această perioadă de a concedia toți angajații de pe un anumit post prin desființarea postului , insa neacordarea preavizului constituie motiv de nulitate absoluta a deciziei de concediere.
Buna ziua dl Vasile. Cum pot sa iau legatura cu dumneavoastra pentru o speta?
Prin mesageria privata sau pe adresa de email din datele de contact
Am trimis pe amandoua caile.