Forum Discuţii juridice Executare silită Contestație executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Contestație executare silita

Buna ziua,
In data de 10.03.2020 am depus la Judecătoria Arad contestație la executare silită fara sa platesc taxa de timbru, deoarece doamna de la registratura mi-a spus ca imi vor comunica ulterior suma exacta pe care va trebui sa o platesc la primaria din localitatea unde locuiesc. Nici pana azi (11.04.2020) nu am primit nici o comunicare si nici un raspuns daca a fost admisa sau respinsa contestația mea.
As dori sa stiu in cat timp ar trebui sa primesc un răspuns sau ar trebui să merg la Judecătoria Arad sa vad ce se intampla?
Va multumesc.
o sa mai asteptati , ca va mai dura. Ati cerut si suspendarea executarii silite ?
Va multumesc pt raspuns.
Da, am cerut prescrierea, desfintarea titlului executoriu, anularea executarii silite si a tuturor actelor de executare din dosar executional....
Camelia C.I., utilizator
ati omis sa cereti suspendarea executarii pana la solutionarea contestatiei.
Va dura probabil pana spre luna Noiembrie solutionarea dosarului. Taxa de timbru trebuia achitata anticipat conform OUG 80 / 2013. Instanta poate omite sa va transmita citatie cu mentiunea de a o achita si atunci va anuleaza actiunea.
O sa va ceara instanta sa timbrati si atunci va trebui să timbrati.
Nu s-a judecat nimic pana acum.